Svijet Igara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodosli U svijet Igara
 
HomeLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 [TUT] All in One

Go down 
AutorPoruka
....K!nG....
Admin
....K!nG....


Broj komentara : 152
Join date : 2012-02-10
Age : 28

[TUT] All in One Empty
KomentarNaslov komentara: [TUT] All in One   [TUT] All in One EmptySat Feb 11, 2012 8:10 am

U "moru" tutorijala odlučio sam da otvorim Counter-Strike All in One temu. U ovoj temi možete naći sve dobre i gramatički ispravno napisane tutorijale od strane naših korisnika.

TUTORIJALI

Xredirect Server

Evo napraviću jedan tutorijal o redirekciji sa jednog na drugi server.

- Šta je redirekcija?

Ukoliko ne znate, redirekcija je plugin koji preusmjerava sa jednog servera na drugi. Ukoliko je 1. server pun, redirekcija vas prebacuje na 2. server koji ima mjesta, a ako nema ni na jednom serveru mjesta, onda ćete kružiti dok ne nađe slot na jednom od ta 2 servera. Naravno, servera može biti i više.

1. korak: Download plugina

- Plugin info & download

2. korak: Instalacija plugina

xredirect.amxx ubaciti u addons/amxmodx/plugins
xredirect.txt ubaciti u addons/amxmodx/plugins
xredirect.txt ubaciti u addons/amxmodx/data/lang
serverlist.ini ubacite u addons/amxmodx/configs

Onda, otvorite plugins.ini fajl (addons/amxmodx/configs), skrolajte do kraja i na dno napišite xredirect.amxx, a ispred adminslots.amxx stavite
tačka-zarez ( ; )

3. korak: Konfiguracija plugina

Otvorite amxx.cfg (addons/amxmodx/configs) i na dno dodajte:

redirect_active 1
redirect_auto 1 //1 - random
redirect_manual 1
redirect_follow 0
redirect_check_method 2
redirect_announce 0
redirect_announce_mode 2 // 1 = alive players , 2 = dead players, 3 = both, default 3
redirect_show 0 //chat area, default 1
redirect_adminslots 1
redirect_maxadmins 0
redirect_retry 1
redirect_external_address VAS IP // IP adresa vaseg servera (sa kojeg dajete redirekt)
net_address "VAS IP" // IP adresa vaseg servera
ip VAS IP // IP adresa vaseg servera

Spasite fajl.

Otvorite serverlist.ini (addons/amxmodx/configs) i dodajte slijedece:

[Ime servera]
address=ip
port=port
noauto=0
nodisplay=0

Napomena: Pisete naziv, IP i port serveru kojem dajete redirekciju!

- Kad sve završite, restartujte server i plugin će vam raditi.

GL!


Dodavanje Admina preko Ftp-a

Kako dodati Admina preko FTP?

Udjes u FTP i potrazis fajl:
cstrike/addons/amxmodx/configs/users.ini

Dodas na kraj:

Obican Admin:
"nick admina" "setinfo admina" "abcdefgijkmu" "ab"
VIP Admin:
"nick admina" "setinfo admina" "abcdefghijkmnopqrstu" "ab"
Head Admin:
"nick admina" "setinfo admina" "abcdefghijklmnopqrstu" "ab"

Paznja!!! Kad dodajete admina, ni slucano nemojte Vip ili obicnom adminu da dajete L flag!

Sigurno sam pomogao za pocetnike oko dodavanja admina .

Kako Smanjiti Ping


Pozz svima.

Ovo radi samo za korisnike ADSL-a

Idite na ovu adresu http://192.168.1.1/

Prvo morate rr modem da bi vam mogao ovaj username i pw
Znaci kad rr modem kucate ovo:

username: admin
password: vr10vr10tajn1pa55

Ako ovo nemoze probajte

username: admin
password: admin

Jer kod nekih modema je ovo prvo a kod nekih ovo drugo.

Onda kliknite na Advanced setup pa ADSL pa odaberete G.DMT pa onda SAVE

RR modem i ping je smanjen za 30-40 ms

Ja sam isprobao i meni radi !

/edit

u CS 1.6 konzoli kucajte ovo

rate 25000
cl_updaterate 101
cl_cmdrate 101
ex_interp 0.01

I ako stavite manje rejtove mislite da cete smanjiti lag. Ne necete, moze vam samo jos gore lagati !

Kako povecati Fps

1. Idite u Windows - sistem32 i nadjete file "opengl32.dll" AKO IMATE ATI GRAFICKU NADJITE FILE "atioglxx.dll"

2. Kada nadjete taj file kopirajte ga na desktop. Nemojte ni slucajno da isijecete file (Cut)...

3. Kada kopirate file na desktop idite u cs 1.6 folder - gldrv i kopirajte tu opengl32.dll ili atioglxx.dll...

4. Kada ste kopirali otvorite "drvmap" - text dokument u tom istom gldrv folderu, i obrisete to sto pise u drvmap i upisite sledece:

Code:
gldrv/opengl32.dll

Ako imate ATI graficku upisite ovo:

Code:
gldrv/atioglxx.dll

Kada sve ovo uradite udjite u cs i vidite, meni je stvarno pomoglo!
Nadam se da ce i vama!!

Modeli Oruzja Na Serveru

Treba da skinete plugin GHW_Weapon_Replacement i sve što je ispod njega (new_weapons.ini)
Plugin mozete skinuti sa sledećeg linka: http://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=43979

Instalacija & Podešavanje:



Kada ste skinuli plugin idete u folder plugins koji se nalazi u WEB FTP/cstrike/addons/amxmodx/
Tu uploadujete GHW_Weapon_Replacement.amxx
Nakon toga u fajl plugins.ini koji se nalazi u
WEB FTP/cstrike/addons/amxmodx/configs/plugins.ini upišete GHW_Weapon_Replacement.amxx

Kada završite sa tim onda u configs folder (WEB FTP/cstrike/addons/amxmodx/configs/) uploadujete fajl new_weapons.ini
Modele koje želite da stavite na server uploadujete u models folder (WEB FTP/cstrike/models/)

Za primjer ja cu uzeti ovaj model v_ak47 (http://www.gamebanana.com/skins/112440)
i nazvaću ga v_ak471.mdl (vi možete da stavite vaše ime ili šta god vam padne napamet)
Najbitnija stvar je da uključite ovaj novi model. To ćete učiniti tako što u configs/new_weapons.ini upišete sljedeće:
"models/stari_model.mdl" "models/novi_model.mdl"

U mom slučaju će to da izgleda ovako:
"models/v_ak47.mdl" "models/v_ak471.mdl"
"models/stari_model.mdl (tu se upisuje ime starog modela koji zamenjujete)" "models/novi_model.mdl (tu se upisuje ime novog modela onog kojeg ste upload u cstrike/models)" i samo promenite mapu i to je to.

Specijalna podešavanja (Nije potrebno):


Ako zelite neke modele na samo odredjenoj mapi onda ovaj fajl new_weapons.ini preimenujte u
new_weapons_imemape.ini
naprimer: new_weapons_de_dust2.ini

Ako želite da neke modele imaju samo CT ili T Tim onda kada upisujete nesto u new_weapons.ini ili
new_weapons_imemape.ini dodajete na kraj ime tima.
To treba da izgleda ovako:
Code:
"models/stari_model.mdl" "models/novi_model.mdl" "T" //to je za teroriste
"models/stari_model.mdl" "models/novi_model.mdl" "CT" //to je za kantere

CS DM Botovi

Pozdrav,pokazat ću vam kako instalirati i naštimati Deatmatch botove na Counter-Strike-u.

1. korak
Otiđite na ovu stranicu : http://www.team-amaya.de/bots.html

Kada vam se skinu,extraktujete ih u svoj cstrike fodler,u tom cstrike folderu imat ćete menu pod nazivom:
"LXLDM MENU.exe"

To sada otvorite i namještate težinu botova,koje puške, itd.

I kada ste naštimali samo idete "Save settings"

3. korak
Sada je potrebno ući u kanter i pokrenuti novu igru,te pričekati da vam se botovi učitaju i igra može početi.
Nadam se da sam vam pomogao.

Bindovi Oruzja

Evo htjeo sam da Vam pokazem bindove oruzja koji bi Vam mogli pomoci ukoliko koristite komandu amx_weapon ili nesto drugo:D,

Imena oružja:

Pistols:

"Glock G18 Select Fire" - glock
"HK USP .45 Tactical" - usp
"Sig P228" - p228
"Desert Eagle" - deagle
"FN Five-seveN" - fn57
"Dual Beretta 96G Elite" - elites


Shotguns:

"Benelli M3 Super90" - m3
"Benelli XM1014" - xm1014


SMG:

"Steyr Tactical Machine Pistol" - tmp
"Ingram MAC-10" - mac10
"HK MP5-Navy" - mp5
"HK UMP45" - ump45
"FN P90" - p90


Rifles:

"IMI Galil" - galil
"FA MAS" - famas
"AK-47" - ak47
"Colt M4A1 Carbine" - m4a1
"Sig SG 552 Commando" - sg552
"Steyr AUG" - aug


Snipers:

"Steyr Scout" - scout
"Sig SG 550 Sniper" - sg550
"AI Arctic Warfare/Magnum" - awp
"HK G3/SG-1 Sniper Rifle" - g3sg1


Machine Guns:

"FN M249 Para" - m249



Primary Ammo & Secondary Ammo:

"municija za puške (da napuni do kraja)" - primammo
"municija za puske (da kupi samo 1 clip)" - buyammo1
"municija za pištolje (da napuni do kraja)" - secammo
"municija za pištolje (da kupi samo 1 clip)" - buyammo2


Equipment:

"Kevlar Vest" - vest
"Kevlar Vest & Helmet" - vesthelm
"Flashbang" - flash
"HE Grenade" - hegren
"Smoke Grenade" - sgren
"Defuse Kit" - defuser
"NightVision Goggles" - nvgs
"Tactical Shield" - shield

Kako Igrati preko dedicatet servera

Eh mnogo vas želi igrati sa nekom osobom 1 na 1, a svi znamo za onu foru,odemo na gametracker,pa samo naštelimo po broju igrača i samo nadjete prazan server,nekoliko puta se može desiti da slučajno vlasnik uđe i kako bi rekli "spuca" cenzuru,ili samo banuje,kickuje.Nekada nađete neki strani server pa vam ping laga,dobijete ga 16 0,a protivnik se žali lagalo mi(eto kao da tebi nije bilo isto),pa evo ukoliko blizu živite vjerovatno ne bi bilo problema,mada sam nekoliko puto probavao sa prijateljima koji žive malo dalje od moje kuće,ali opet igra ili ti ga lag u igri nije bio loš.Pa evo možda bi nekima bilo korisno da znaju i ovo,samo da znate da je za ovo potrebno imati steam,ukoliko nemate steam teško da bi trebalo da može.Eh ovdje ću pokazati kako igrati preko Dedicated Servera pa krenimo:

1.Uđimo u Steam,ukoliko nemate instalirani Dedicated Server,jednostavno ga samo downloadate,ukoliko ne znate u padajućem meniju u gornjem dijelu Steama,imate stavku Tools,evoSLIKA
,nakon toga izaberete Dedicated server,meni piše "Ready to play",ali vjerovatno ko nema instalirano pisati će "Not installed" evo SLIKA,kada instalirate vjerovatno će vam updejtovati,ali sad pošto sam ja instalirao izbacuje mi ovo,evo kako vam treba izgledati kada sve završi:SLIKA.Pošto većina od vas možda nije nikako rukovala sa Dedicated Serverima,evo sada ću pojedinačno objasniti svaku stavku ili tools Dedicated Servera,pa krenimo:

Game:[/url]tačnije to bi trebalo značiti igra koju ćete igrati 1 na 1 ili koliko već u ovom slučaju to je "Counter Strike" mada možete izabrati i Team Fortress,Half Life,DoD,Ricochet i tako dalje.

Server Name:Eh ovdje će stojati ime vašeg Dedicated Servera,mi ćemo ga ovdje sazvati po imenu naše stranice,tačnije vidite na slici(klikom na "Server Name")

Map:Ovdje se prvenstveno bira mapa,ali pošto se mapa može promijeniti tek kada se udje na server,ovdje se ne može promijeniti.Idemo dalje.

Network:Ovdje ćete birati između Interneta ukoliko ste mnogo udaljeni,ili preko LANA ako ste blizu,tačnije LAN se prvenstveno bira samo u net klubovima,nemamo ovdje više ništa za reći,idemo dalje.

Max Players:Eh ovdje ćete birati koliko je maksimalno moguće da uđe igrača na vaš Dedicated Server,najmanje moguće igrača na vašem serveru je "1", a najviše moguće je "32"

UDP Port:Ovdje će stojati vaš port na kraju vaše ip adrese,ali to možete uraditi na najjeednostavniji mogući način,ukoliko vam je port stavljen na "27015" i izbacuje vam problem da je ne moguće ući na taj server,promijenite port na 27019 i vjerovatno će raditi.

Rcon Password:Ovdje stavite vaš rcon password od servera,u znaku našeg sajta to će biti Valde.ba.

Nakon toga samo pokrenite server i izbaciti će vam konzolu,evo i slike,pa i krenuti ćemo i ovdje sa opisivanjem:

MainOvdje će vam stojati sve informacije o vašem serveru,sve ste ovo vidjeli u prošlom opisivanju,tako da ne bi C/P krenimo dalje.

ConfigureEh ovdje možete sve komande izmjeniti tipa Time limit,i tako,nemamo ovdje šta pretjerano pisati.Preskočiti ćemo Statistike jer je manje važno.

Players:Eh ovdje će vam pisati svi igrači koji su na vašem Dedicated serveru,pošto sam prilikom ovoga servera pisao tut,na mom serveru neće pisati ni jedan igrač.

Bans:Ovdje će pisati svi banovani igrači na vašem serveru,ako nemate ni jednog banovanog igrača trebalo bi vam prikazivati kao i meni,a ukoliko želite da banujete nekog igrača samo kliknete "ADD" upišete njegov ID i taj igrač je automatski banovan.

Console:Eh ovdje vam stoji konzola dragi moji ukoliko želite da aktvirate nešto na serveru iako niste na njemu samo upišite u konzolu,samo da znate da ovaj server ne podržava AMXMODXMENU.

Eh toliko od mene,nadam se da je tut dobar,i da će vam pomoći ,pisan je 45 minuta,ali nema veze dragi moji,pozdrav.

Crosshaiir Collor


Boje crosshaira sebi postavlja tako sto U konzolu upisete cl_crosshair_color "Kod crosshaira" ... Kod Mene JE ovako cl_crosshair_color "10 250 250" Kodovi: / crosshair_color oznake / / Snow "255 250 250" / / "moccasin 255 228 181" / / "Cornsilk 255 248 220" / / Ivory "255 255 240" / / LemonChiffon "255 250 205" / / Seashell Seashell "255 245 238" / / medljika "240 255 240" / / MintCream "245 255 250" / / Azure "240 255 255" / / AliceBlue "240 248 255" / / MistyRose " 255 228 225 " / / White "255 255 255" / / Black "0 0 0" / / DarkSlateGray "47 79 79" / / LightSlateGray "119 136 153" / / Grey "190 190 190" / / LightGray "211 211 211 " / / MidnightBlue "25 25 112" / / RoyalBlue "65 105 225" / / Blue "0 0 255" / / PaleTurquoise "175 238 238" / / DarkTurquoise "0 206 209" / / MediumTurquoise "72 209 204" / / Tirkizna "64 224 208" / / DarkGreen "0 100 0" / / PaleGreen "152 251 152" / / Green "0 255 0" / / GreenYellow "173 255 47" / / YellowGreen "154 205 50" / / PaleGoldenrod "238 232 170" / / LtGoldenrodYello "250 250 210" / / Yellow "255 255 0" / / Gold "255 215 0" / / "Goldenrod 184 134 11" / / RosyBrown "188 143 143" / / IndianRed " 205 92 92 " / / SaddleBrown "139 69 19" / / Sienna "160 82 45" / / Bež "245 245 220" / / SandyBrown "244 164 96" / / Brown "165 42 42" / / Orange "255 165 0 " / / DarkOrange "255 140 0" / / rajčica "255 99 71" / / OrangeRed "255 69 0" / / Crvena "255 0 0" / / HotPink "255 105 180" / / DeepPink "255 20 147" / / Pink "255 192 203" / / LightPink "255 182 193" / / "PaleVioletRed 219 112 147" / / VioletRed "208 32 144" / / Magenta "255 0 255" / / "Violet 238 130 238" / / Purple "160 32 240"


Na vrh Go down
https://svijetigredoo.forumhr.com
 
[TUT] All in One
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Svijet Igara :: Counter Strike 1.6-
Idi na: